Menu
Your Cart
Free Shipping on Purchases Over 500TL!

Delivery Information

1. Giriş

White & Simple web sitesi üzerinden yapılacak alışverişlerde müşteri memnuniyetinin sağlanması White & Simple için önemli bir önceliktir. White & Simple web sitesi üzerinden satın alınacak ürünlerin satış, teslimat ve iade koşullarını aşağıda bilgilerinize sunuyoruz.

2. Konu ve Kapsam

İşbu bilgilendirme metninin konusu bir STİL E-TİCARET TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş. markası olan “White & Simple” tarafından “www.whiteandsimple.com” web sitesinde satılacak tişörtlerin satış, teslimat ve iade koşullarını düzenlemektedir.

3. Ürün Nedir?

Ürün, White&Simple tarafından dört farklı renk seçeneği ile kadın ve erkeklere özel tasarlanmış bisiklet ve V yaka tişörtler ile bunlarla sınırlı olmamak koşuluyla web sitesi üzerinden satılan diğer tekstil ürünlerini ifade eder.

4. Sipariş

Müşteri, satın almak istediği ürünlerin adet, renk ve diğer detay bilgilerini White & Simple web sitesinde seçerek “Sepete Ekle” butonu aracılığıyla alışveriş sepetine ekleyecektir.

White & Simple, siparişin teslim edilebilmesi için gerekli ve yeterli bilgiyi içermeyen sipariş taleplerinin değerlendirmeye alınıp alınmaması hususunda takdir yetkisine sahiptir.

White & Simple, müşteri tarafından sipariş edilen ürünleri teslim etmeyi kabul etmesi halinde siparişin tamamlanmasının ardından müşteriye bir Sipariş Onay Formu gönderir. Sipariş Onay Formu sipariş edilen ürünlerin White & Simple tarafından müşteriye teslim edileceğini gösterir.

Sipariş Onay Formu’nun müşteriye gönderilmesiyle sipariş kesinleşir. Cayma hakkı kullanılmadan kesinleşen siparişlere konu ürünler müşteri tarafından daha sonra iptal edilemez.

White & Simple, doğabilecek iç tedarik veya üretim sorunları nedeniyle satışa sunulmuş bazı ürünlerin siparişlerini durdurma ve/veya siparişi iptal etme hakkı bulunmaktadır.

Bu durumda müşteri derhal bilgilendirilecektir. Müşterinin bu nedenlerle teslim edilemeyecek siparişlerle ilgili ödenmiş ürün bedelleri haricinde herhangi bir tazmin talep hakkı bulunmamaktadır.

5. Ödeme

Satın alınacak ürünlere ait bedeller Havale/EFT/Banka Kartı /Kredi kartı veya Kapıda Nakit Ödeme ile ödenebilecektir. Ödemenin banka havalesi ile yapılması halinde ürünün teslim edilebilmesi için ürün bedelinin ilgili banka tarafından White & Simple hesabına transfer edilmiş olması gerekmektedir.

Ödemenin “Kupon Kodu” veya “Hediye Çeki” ile yapılacak olması halinde sipariş tamamlanmadan önce ilgili alanların doldurulması gerekmektedir.

6. Teslimat ve Teslimat Süresi

White & Simple web sitesi üzerinden satın alınacak ürünler siparişin tamamlanmasının ardından 1-5 iş günü arasında anlaşmalı kargo firması aracılığıyla müşteriye teslim edilecektir.

White & Simple’ın kontrolü dışında gelişen olaylar ve teslimatın belirtilen sürede yapılamamasına neden olabilecek diğer olayların söz konusu olması halinde 1-5 iş günü arasında teslim taahhüdü geçersiz hale gelir.

Teslimatı engelleyen olayların etkisinin ortadan kalkması halinde teslimat süresi yeniden belirlenerek mümkün olan en kısa sürede ürünler müşteriye teslim edilecektir.

Müşteri belirttiği teslimat adresinin doğruluğunu taahhüt etmektedir.

7. Cayma Hakkı

Müşteri, White & Simple web sitesi üzerinden satın aldığı ürünlerle ilgili olarak sözleşmeden cayma hakkını kullanmak istemesi halinde siparişe konu ürünlerin kendisine teslimini takiben 14 (on dört) gün içerisinde White & Simple’a yazılı olarak başvurmak zorundadır. İşbu bilgilendirme metni ile müşteri cayma hakkına ilişkin yasal haklarını, bildirim sürelerini öğrenmiş sayılır.

8. Cayma Hakkının İstisnaları 

White & Simple tarafından satılan ürünler günlük rahat kullanım amacıyla tasarlanmış ve kişiye özel ürünlerdir. Satın alınan ürünün müşteriye tesliminden sonra ürün paketinin açılması, üzerindeki bant, etiket ve ambalajların çıkartılması ve/veya kullanılması halinde cayma hakkının kullanılması sağlık kuralları ve hijyen nedeniyle mümkün olmayacaktır.

9. Ürün İade ve Değişim Prosedürü ve Koşulları

Satın alınan ürünlerin iade edilmek istenmesi halinde web sitesi üzerinde yer alan İletişim  bölümünden bizlere ulaşmanız gerekmektedir.

İade ve değişim talebi ile ilgili olarak formda belirtilen iletişim bilgileri aracılığıyla müşteriyle iletişime geçilecektir. İadesi veya değişimi talep edilen ürünlerin White & Simple tarafından belirtilecek adrese kargo yoluyla ulaştırılması gerekmektedir. İade için kargo ücreti müşteriye ait, değişim için kargo ücreti bize aittir.

Ürünlerin White & Simple’a ulaşmasının ardından yapılacak inceleme ve değerlendirmeler sonucunda talep neticelendirilerek iade ve değişim talebinin kabulü halinde yeni ürünlerin teslimatı konusunda müşteriye bilgi verilecektir. Talebin kabul edilmemesi halinde ise talebin kabul edilmeme nedeni açıklanarak müşteriye bilgi verilecektir.

White & Simple web sitesi üzerinden satın alınacak ürünlerin sipariş edilenden farklı renk, kesim ve bedende ürün gönderimi gibi müşteriden kaynaklanmayan nedenlerle iadesi ve değişimi talep edildiğinde ürünlerin kullanım amacı, sağlık ve hijyen kuralları nedenleriyle kullanılmamış olması, ürün üzerindeki etiket, bant ve ambalajların çıkartılmamış olması halinde iade ve değişim yapılacaktır.

Satın alınan ürünlerin yanında verilecek aynı veya benzer nitelikteki hediyelerin tek başına iadesi ve değişimi mümkün değildir. Hediye ürünün iadesi veya değişimi talep ediliyorsa satın alınan asıl ürünle birlikte White & Simple’a gönderilmesi gerekmektedir.